Užitočné odkazy pre nákup, predaj a správu nehnuteľností v Chorvátsku

Zdroje o chorvátskom realitnom trhu: Základné webové stránky pre nákup, predaj, administratívu a byrokraciu

Ak sa chystáte kúpiť, predať alebo spravovať nehnuteľnosť v Chorvátsku, je kľúčové mať prístup k spoľahlivým a aktuálnym informáciám. Tu je zopár základných webových stránok, ktoré poskytujú hodnotné zdroje týkajúce sa realitného trhu v Chorvátsku:

  1. Chorvátsky štatistický úrad (https://www.dzs.hr/Default_e.htm): Oficiálna vládna stránka poskytuje štatistiky a dáta o Chorvátsku vrátane informácií o nehnuteľnostiach a majetku.
  2. Chorvátsky kataster (https://www.pravosudje.hr/land-registry-3197/3197): Oficiálna vládna stránka poskytuje informácie o vlastníctve pozemkov, registrácii nehnuteľností a ďalších súvisiacich otázkach.
  3. Hospodárska komora Chorvátska (https://www.hgk.hr/): Oficiálna organizácia zastupuje záujmy chorvátskych podnikov, vrátane realitných a majetkových spoločností. Stránka poskytuje informácie o trendoch na trhu s nehnuteľnosťami, zákonoch, predpisoch a ďalších relevantných informáciách.
  4. Zväz realitných maklérov v Chorvátsku (https://www.crorea.hr/en/): Táto organizácia združuje realitné makléry, brokery a ďalších profesionálov v odvetví. Stránka poskytuje informácie o ponuke nehnuteľností, cenách a ďalších relevantných informáciách.
  5. Ministerstvo spravodlivosti Chorvátska (https://pravosudje.gov.hr/): Oficiálna vládna stránka poskytuje informácie o právnych záležitostiach v Chorvátsku, vrátane zákonov o nehnuteľnostiach.
  6. Chorvátska národná banka (https://www.hnb.hr/en/home): Centrálna banka Chorvátska poskytuje ekonomické a finančné informácie vrátane dát a trendov na realitnom trhu.
  7. Chorvátska daňová správa (https://www.porezna-uprava.hr/en/): Oficiálna vládna stránka poskytuje informácie o daniach, vrátane dane z nehnuteľností a ďalších relevantných informácií.
  8. Chorvátska notárska komora (https://www.javnobiljeznicka-komora.hr/en/): Oficiálna organizácia reprezentuje chorvátske notáre. Stránka poskytuje informácie o právnych záležitostiach týkajúcich sa nehnuteľností, vrátane prevodov vlastníctva, hypoték a ďalších relevantných informácií.
  9. Ministerstvo stavebníctva a územného plánovania Chorvátska (https://mgipu.gov.hr/): Oficiálna vládna stránka poskytuje informácie o stavebných predpisoch, stavebných povoleniach a ďalších relevantných informáciách.

Využitím týchto zdrojov si môžete lepšie zorientovať v chorvátskom realitnom trhu a súvisiacej byrokracii.

Hľadáte dôveryhodnú realitnú kanceláriu v Chorvátsku?

Kontaktujte ALPHA LUXE GROUP pre odbornú radu a pomoc pri nákupe alebo predaji vašej nehnuteľnosti ešte dnes.

Dozviete sa viac o našich službách a ako vám môžeme pomôcť uspieť.

+385 52 204 933